Контакт

Актуелно

Македонија13 минути

(Видео) Ковачки: Како на дете во ран детски развој, СДС му напишаа упатства на Ковачевски како да се однесува на говорница

Како на дете во ран детски развој СДС му напишаа упатства како да се однесува на говорница, а потоа и...

Регион1 час

Претставени првите монети со ликот на кралот Чарлс III

Претставени првите монети со ликот на кралот Чарлс III. Новиот монарх ќе ја замени својата мајка и ќе стане првиот...

Свет3 часа

(Видео) Ураганот Ијан се приближува кон Јужна Каролина, прогласена е вонредна состојба

Ураганот Ијан повторно се засили и денеска се приближува до брегот на американската сојузна држава Јужна Каролина, каде е прогласена...

Свет3 часа

Зеленски: Путин мора да биде запрен

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа изјави дека Русија може да ги избегне најлошите последици од војната против Украина, но за...

Забава3 часа

Детаљ од посмртницата на Елизабета Втора го заинтригира интернетот

Државниот регистар на Шкотска во четвртокот објави потврда за смртта на кралицата. Во документот се наведува дека кралицата починала на...