Контакт

Актуелно

Европа51 минута

Шведска може да воведе построги мерки доколку се зголеми притисокот врз болниците

Шведската влада предупреди на нови и построги мерки доколку луѓето продолжат да ги игнорираат постојните ограничувања и препораки во пандемијата...

Црна хроника2 часа

Силувана малолетничка во Радовиш

26-годишно лице од Радовиш, вечерта помеѓу 20 и 21 април, извршило обљуба врз малолетничка од истиот град, известува Министерството за...

Македонија3 часа

Собранието донесе одлука за прогласување кризна состојба на дел од територијата на државата

Со 92 гласа „за“, ниту еден воздржан или против, пратениците во Собранието ја донесоа одлуката за прогласување кризна состојба на...

Регион3 часа

Српски микробиолог: За третата доза подобро е да се прими вакцина од друг производител

Во третата рунда на вакцинација, што се очекува наесен, најдобро е да се прими вакцина направена на платформа на друг...

Црна хроника5 часа

Гостиварка натепала маж, а во полиција лажно пријавила дека тој ја малтретирал

Дваесет и двегодишна гостиварка натепала маж, а во полиција лажно пријавија дека тој ја малтретирал. Според информациите од Основното јавно...