Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Во Северна Ирска легализирани абортусот и истополовите бракови

Правото на абортус и истополови бракови е легализирано денеска во Северна Ирска по одлуката на парламентот во Лондон каде се...

Црна хроника2 часа

Отворена истрага за тетовци кои нападнале малолетник и му одзеле пари и телефон

Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради основано сомнение дека го извршиле разбојништво....

Македонија3 часа

Околу 200 првачиња не следат настава оти не се вакцинирани

Околу 200 првачиња од целата земја не следат настава бидејќи не се вакцинирани. Ова го покажуваат досега обработените податоци што...

Македонија4 часа

За апсењето на Љубе Бошкоски одново ќе сведочат сите сведоци и оштетни

Оштетениот Љубе Бошкоски, сите досегашни сведоци и оштетени, ќе мора повторно да сведочат пред судот за случајот „Тортура” бидејќи предметот...

Македонија4 часа

„Стандард“: Примерот со Северна Македонија е доказ зошто ЕУ направи грешка

Примерот со Северна Македонија, на која не ѝ беше одобрен почетокот на преговорите за пристапување во Европската Унија, покажува зошто...