Контакт

Актуелно

Свет1 час

Амал Клуни имала клучна улога во барањето за апсење на Нетанјаху и лидерот на Хамас, пишува „Гардијан“

Адвокатката за човекови права, Амал Клуни, беше специјален советник во истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС), кој бараше издавање налози...

Регион3 часа

Авион принудно слета на аеродромот во Мостар, нема повредени

Мостарскиот аеродром вчера соопшти дека имало принудно слетување на помал авион, при што нема повредени. „Денеска, аеродромот во Мостар ја...

Црна хроника4 часа

108 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Скопје5 часа

Дел од неколку скопски општини без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички...

Македонија5 часа

Сончево и топло време преку ден, попладне краткотројно невреме

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност...