Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

187 санкционирани возачи во Скопје, 69 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија...

Европа2 часа

Сестрата на Ким Џонг Ун: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата со ковид во Северна Кореја

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал...

Македонија2 часа

На Табановце и Богородица се чека околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...

Забава2 часа

Една од најлуксузните јахти во светот заплови во водите на Јадранот

Во пристаништето во Шибеник е забележана една од најлуксузните јахти во светот, „Кристина О“, која се изнајмува по цена од...

Македонија2 часа

Без струја неколку улици во Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, по добиеното известување „ЕВН Македонија“, ги известува граѓаните дека поради веќе закажани...