Контакт

РЕ-Џет сет

Модел на „Онли фанс“ потрошила 250.000 евра на операции: „Никој не ме препознава на личната карта“

Објавено пред

Дениз Роша (39) од претходно ѝ беше позната на светската јавност како адвокатка и модел на „Онли фанс“.

dobivaj vesti na viber

Имено, адвокатката, која на една популарна социјална мрежа ги споделува своите експлицитни видеа, повеќе не крие дека потрошила неверојатни 250.000 евра на пластични операции.

Сепак, иако Дениз е задоволна со својот нов изглед, постојат ситуации од кои ја боли главата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Denise Rocha (@deniserocha.oficial)

Изгледот на адвокатката и манекенка е толку поинаков тогаш и сега што полицајците веќе не ја препознаваат на личната карта поради што не веруваат дека возачката дозвола е нејзина.

Дениз неодамна била на патување, каде што престојувала во луксузен хотел и персоналот ја задржал на рецепција бидејќи не верувале дека таа е личноста од личната карта.

Забава

„Исусе! Што?!“ – Викторија Бекам ја вознемири прашањето дали е подготвена да стане баба

Објавено пред

Изгледа дека Викторија Бекам (49) се уште не e подготвена да стане баба. Таа се вознемири кога ја прашаа дали е подготвена за внуци на недамнешното интервју за подкастот на магазинот Vogue.

dobivaj vesti na viber

За време на интервјуто, Викторија одговори на многу прашања на водителката во врска со работата и семејството. Викторија сподели како таа и Дејвид бараат еден од нив да остане дома со Харпер.

Со оглед на тоа што има три возрасни сина, новинарката ја праша како Викторија се справува со тоа, дали им дава совети за нивниот емотивен живот, дизајнерката рече дека се грижи таа да е тука за нив и дека клучот е во комуникацијата. И тогаш точно во 7:10 часот се појави прашањето дали е подготвена да стане баба. што всушност покажа како Викторија се чувствува за тоа.

„Исусе! Што?! Мислам дека сè уште не се случува, освен ако не знаеш нешто што јас не знам, сè уште нема такво нешто“, рече таа.

Инаку, најстариот син на поранешната музичарка и дизајнерка и нејзиниот сопруг Дејвид Бекам, Бруклин, е во брак со актерката Никола Пелц (29) од април 2022 година. По венчавката тогаш 24-годишникот изјавил дека би сакал да стане татко и има десет деца со сопругата.

Прикажи повеќе...

РЕ-Топ Вести

(Видео) „Никогаш не се откажувај“ – патиките на Трамп веднаш беа распродадени

Објавено пред

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја претстави новата линија на патики, еден ден откако њујоршкиот судија го казни со речиси 355 милиони долари на судење за граѓанска измама.

dobivaj vesti na viber

Поранешниот претседател вчера претстави модел на патиката Трамп во продавницата Sneakercon во Филаделфија, а додека зборуваше пред присутните, на подиумот постави пар патики во златна боја, кои ги рекламираше на новата веб-страница за цена од 399 долари.
– Ова е нешто за што зборувам 12, 13 години и мислам дека ќе биде голем успех – рече Трамп, кој е се поблиску до републиканската претседателска номинација за овогодинешните избори и реваншот со актуелниот претседател Џо Бајден, јавува Си-Ен-Ен.

На веб-страницата на продавницата беше објавено дека до синоќа се распродадени сите патики од овој модел, вкупно 1.000 пара, колку што имало на залиха.

Прикажи повеќе...

РЕ-Џет сет

Француска актерка го обвини славниот режисер Беноа Жако за силување

Објавено пред

Француската актерка Џидит Годреш го обвини филмскиот режисер Беноа Жако дека ја силувал кога имала 14 години во 1986 година и подоцна во 90-тите.

dobivaj vesti na viber

Француското Обвинителство отвори прелиминарна истрага за извештајот, кој, според адвокатот на Годреш, во вторникот бил доставен до Бригадата за заштита на малолетниците во Париз, јавува Би-би-си.

Жако, пак, во интервју за „Монд“ изјави дека целосно ги отфрла „нејзините тврдења и обвинувања“.

Жако режира филмови од средината на 70-тите, а го отвори 62. меѓународен филмски фестивал во Берлин со драмата „Збогум, моја кралица“ од 2012 година.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет3 часа

Шведска има проблем со криминал и престрелки, дури 62.000 луѓе се поврзани со банди

Шведската полиција вчера соопшти дека во таа земја има околу 62.000 луѓе кои се поврзани со криминални мрежи, пишува Ројтерс....

Македонија3 часа

Над 1000 потписи имаат Османи, Ванковска и Димитриевски, ДИК од утре еднаш дневно ќе известува за собраните потписи

Државната изборна комисија на својата веб страна, од утре секојдневно ќе информира за бројот на собрани потписи за секој од...

Македонија4 часа

(Видео) Џафери направи увид на патот Кичево-Дебар: Наместо за одбранбени работи ќе се користи за слободно движење на граѓаните

Патот Кичево – Дебар би требало да биде завршен до крајот на годинава, најави денес техничкиот премиер Талат Џафери, откако...

Свет6 часа

Експлозии во Русија: Погодена челичарницата на еден од најбогатите Руси

Експлозии погодија руска фабрика за челик по наводен напад со дрон. Во последните месеци има зголемување на нападите со беспилотни...

Свет9 часа

(Видео) Пожар избувна во огромна зграда во Кина, има 15 загинати, а сомнежот е дека се запалил електричен велосипед

Петнаесет луѓе загинаа, а повеќе од 40 се повредени во пожар што зафати станбена зграда во источна Кина, соопштија локалните...

Свет11 часа

(Видео) Сопругата на Навални: Путин го измачува телото на Алексеј

Јулија Навална, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, денеска побара од руските власти да го предадат неговото тело за...

Македонија12 часа

По повод Светскиот ден на туристички водичи: Бесплатно разгледување на Скопје, Охрид и Битола

Македонската асоцијација на туристички водичи и придружници по повод Светскиот ден на туристички водичи денеска организира бесплатно разгледување на Град...

Македонија12 часа

РЦУК: Дел од Општина Карпош без струја

Без електрична енергија денеска од 9:00 до 13:30 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани околу пералната „Smartwash“ на крстосницата...

Македонија12 часа

Бојмацалиев: Од октомври до сега на 47.000 наши иселеници им се издадени нови патни исправи

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во...

Македонија13 часа

Времето денеска променливо облачно и врнежливо

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а во источните делови...

Македонија1 ден

СДСМ: Претседателот на државата да се бира на непосредни избори, а не во Собрание

Остануваме на ставот претседателот на државата да се бира на непосредни избори, велат од СДСМ потенцирајќи дека идејата претседател да...

Македонија1 ден

Матичните бараат да им се одврзат рацете за рано да откриваат ретки болести: имаме ограничен пристап до лабораториски анализи

Кампања за рано откривање на ретките болести во март ќе почнат Здружението „Живот со предизвици“ и Здружението на лекарите по...

Топ1 ден

Пукање среде бел ден во угостителски објект во Чаир, маж застрелан во ногата

Маж бил застрелан во ногата во угостителски објект вчера на пладне во скопската населба Чаир. „Полицијата го приведе А.К.(36) од...

Македонија1 ден

Укинат притворот за шестемина осомничени за упадот во М-НАВ

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до судии на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, денеска, достави предлози...

Македонија1 ден

Ковачевски ја праша опозицијата кое им е мислењето за уставното име: Или Северна или никогаш Северна, ако си маж, биди маж до крај

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски кажа дека рокот на траењето на патните исправи за меѓународна употреба е согласно закон, усогласен...

Македонија1 ден

Бочварски: Обезбедуваме брза лента за издавање патни документи за професионалните возачи

На сите транспортери и превозници, кои вршат транспортна дејност и поседуваат сертификати за професионални возачи, во следниот период им се...

Македонија1 ден

На Ковачевски не му е незгодно што побарал апанажа, вели: сѐ е според законот

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, кој беше во посета на компанијата Киел Македонија ДООЕЛ Желино, на прашањето дали не му...

Македонија1 ден

Бараме масивна поддршка од Албанците за Османи за да ни се овозможи да го измениме Уставот, вели Арбер Адеми

„Демократска Унија за Интеграција, како што најави во текот на вчерашниот ден лидерот Али Ахмети, започна со собирање на потписи...

Македонија1 ден

Прилепчанецот што исчезна пред два дена пронајден мртов, погребот ќе се одржи денеска

Александар Јошески од Прилеп, кому му беше изгубена трагата завчера попладне, синоќа беше пронајден починат. На „Фејсбук“ се огласи и...

Македонија1 ден

41-годишна Македонка избодена до смрт пред очите на малолетниот син во Германија: сопругот е главниот осомничен

41-годишна Македонка била избодена до смрт од нејзиниот сопруг пред нивниот 8-годишен син, пренесува германски „Билд“. Повредите на Македонката, како...