Контакт

Актуелно

Регион9 часа

(Видео) Силно невреме ја зафати Србија: жена загина во Сомбор

Силно невреме го погоди Сомбор околу 17 часот, а на социјалните мрежи кружат фотографии од соборени дрвја во овој град....

Европа9 часа

Русија почна со вежби со тактичко нуклеарно оружје

Руските сили ја почнаа првата фаза од вежбите кои вклучуваат „практична обука за подготовка и употреба на нестратешко нуклеарно оружје“,...

Европа10 часа

(Видео) Тежок скандал во романскиот парламент: пратеникот обвини поранешен сопартиец дека го удрил со колено во носот

Сериозен скандал денеска се случи во романскиот парламент – пратеникот на ПНЛ, Флорин Роман изјави дека добил „удар со колено...

Црна хроника12 часа

Измамена жена од Кочани: по телефон и барале пари, и кажале дека внукот направил сообраќајка и згазил мигрант

Вчера во ОВР Кочани, 75 – годишна жена од Кочани пријавила дека била измамена од едно лице. Според пријавеното, лицето...

Црна хроника12 часа

Почина осуденик од Идризово: на Клиника бил донесен со влошено здравје

Денеска во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал осуденикот И.А.(65)...