Контакт

Актуелно

Регион16 минути

(Видео) Хаос на судењето за масакрот кај Младеновац, родителите го нападнаа убиецот: „Ни ги уби децата!“

Родителите на жртвите од масакрот во Младеновац, Србија го нападнаа масовниот убиец Урош Блажиќ веднаш штом беше внесен во судница,...

Регион59 минути

Запленето големо количество кокаин во Грција: дрогата била скриена меѓу ракчиња, крајната дестинација била Албанија

Во пристаништето Пиреја запленети се 200 килограми кокаин, а дрогата била скриена во кутии со ракчиња. Според првите информации, дрогата...

Свет4 часа

Поранешната противничка на Трамп: Ќе гласам за Трамп, Бајден е катастрофа

Поранешната американска амбасадорка во Обединетите нации, Ники Хејли, денеска објави дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп може да смета на нејзиниот...

Регион4 часа

ОН гласаат за резолуцијата за геноцидот во Сребреница; Вучиќ: Морам да бидам таму

Попладнево во Њујорк, Генералното собрание на ОН треба да гласа за предложената резолуција со која се бара прогласување на 11...

Европа4 часа

Уапсен заменикот на моќниот генерал на Путин

Генерал-полковник Вадим Шамарин, началник на Главната управа за комуникации и заменик-началник на Генералштабот на вооружените сили на Валериј Герасимов, е...