Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Во четири скопски општини има по повеќе од 100 заразени лица од коронавирус

Во моментот четири скопски општини имаат над 100 активни случаи на заразени од коронавирус. Најмногу заразени има во Чаир (152),...

Македонија2 часа

И Јанушев се откажа од патните трошоци

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, објави дека нема да бара пари за патни трошоци како пратеник во македонското Собрание....

Свет2 часа

Белоруските полицајци намерно прегазувани од автомобили во протестите

Најмалку осум инциденти, во кои белоруските полицајци биле намерно удрени од автомобили во движење, биле регистрирани во разни градови во...

Европа2 часа

(Видео) Во Шкотска воз излета од шините и се запали, повеќе од 30 амбулантни возила на местото на настанот

Во Абердиншир, Шкотска, воз излета од шините. Според првите извештаи, возот потоа се запалил и на местото на настанот била...

Македонија4 часа

Комисијата за заразни болести бара дополнителни информации од МОН

Денес, повторно на Комисијата за заразни болести во присуство на претставници на Министерството за образование и наука беа разгледани и...