Контакт

Актуелно

Спорт12 часа

Коби, Данкан и Гарнет влегоа во Куќата на славните

Коби Брајант, Тим Данкан и Кевин Гарнет се примени во кошаркарската Куќа на славните. Покрај овие тројца од класата 2020...

Македонија12 часа

(Видео) Кога и како се носат маските за вистински да се заштитиме од коронавирусот

Министерот за здравство, Венко Филипче, на „Фејсбук“ објави видео на кое е прикажано како правилно се носат маските за вистински...

Европа13 часа

Австрија бележи значително забавување на растот на бројот на заразени со коронавирус

Австрија бележи значително забавување на растот на бројот на заразени со коронавирус, соопшти австрискиот министер за здравство, Рудолф Аншобер. „Најновите...

Македонија14 часа

Заврши државниот карантин за првите 160 македонски граѓани

Владата информира дека денеска завршува државниот карантин за 160 македонски граѓани, кои поминаа 14 дена во строги безбедносно-здравствени услови во...

Свет16 часа

Празните улици и плоштади во Рим низ фотографии

Вообичаено преполниот Рим изминативе недели има сосема поинаков лик. На многумина ни е тешко да го замислиме како би изгледал...