Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Во Скопје санкционирани 509 возачи: 75 за пребрзо возење, 66 технички неисправни возила

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.10.2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На...

Регион2 часа

Пентагон испраќа оклопни возила на Балканот?

САД можат да го пренесат Вториот оклопен полк на копнената војска од Германија во друга европска земја поблизу до Русија,...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Бројката од над 6.000 заболени за три недели е последица на лошиот пристап на Комисијата од почетокот на пандемијата

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Комисијата за заразни болести и власта за лошото справување со коронавирусот, поради што, како што велат, бројот...

Спорт2 часа

Ѓоковиќ нема да игра на мастерсот во Париз

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, нема да игра на мастерсот во Париз. Тенисерот за „Спортски журнал“ потврдил дека оваа...

Македонија3 часа

Сончево со температура до 23 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец. По одделни котлини...