Контакт

Актуелно

Македонија13 минути

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ предлага формирање на специјална државна комисија против Ковид-19

ВМРО-ДПМНЕ предлага предлог-закон за формирање на специјална државна комисија за заштита и борба против пандемии и епидемии. Како што истакна...

Македонија56 минути

Голем помор на риби кај производителите на крап во Тиквешко Езеро

Голем помор на риби кај производителите на крап се случува во моментот на Тиквешко Езеро, а почнувајќи од утринските часови...

Свет2 часа

Во Русија над 300 починати во еден ден

Во Русија во последните 24 часа починале 317 луѓе од коронавирус и тоа е првпат од почетокот на пандемијата бројот...

Регион2 часа

И покрај мерките, во Словенија рекордни 1.503 новозаразени со коронавирус

И покрај полицискиот час и новите владини мерки, во Словенија е регистриран рекорден број новозаразени со коронавирус – 1.503. Во...

Црна хроника4 часа

Во Скопје казнети 509 возачи: 75 за пребрзо возење, 66 за неисправни возила

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.10.2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На...