Контакт

Актуелно

Спорт11 час

Македонија треба да покаже дека е фаворит во групата

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за почетокот на новото издание на Лига на нации. Првиот натпревар, Македонија ќе го...

Економија16 часа

Mицкоски: Граѓаните од 1. јули ќе плаќаат минимум 10 проценти повисоки сметки за струја

Заради криминалите во РЕК Битола, тендерите во четири очи и неодговорното работење на раководството на ЕЛЕМ, граѓаните плаќаат повисоки сметки...

Црна хроника17 часа

Прегазен малолетен пешак во Охрид

Синоќа на улицата Даме Груев во Охрид, патничко возило „форд“ управувано од Т.Т.(38) од Охрид, удрило во малолетен пешак од...

Свет17 часа

Украинците објавија видео: „Добивме моќни противбродски ракети од Запад“

Украинската армија се пофали на својот Фејсбук дека била снабдена со копнени фрлачи на моќни противбродски ракети од типот Харпун,...

Црна хроника18 часа

Фатен тинејџер од Скопје кој само месецов ограбил седум спортски обложувалници

Седумнаесетгодишник од селото Зелениково, Скопско само во текот на овој месец успеал да ограби седум спортски обложувалници на повеќе локации...