Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Променливо облачно време со температура до 13 степени

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе...

Uncategorized16 часа

Мицкоски: Арсовска и Ковачевски нека побараат попуст за милионскиот договор за нафта и ќе има пари за превозниците

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата е...

Регион18 часа

Рама: Би било катастрофа за Србија ако Вучиќ не присуствува на самитот за Западен Балкан

Албанскиот премиер Еди Рама изрази уверување дека српскиот претседател Александар Вучиќ ќе присуствува на самитот Европска Унија – Западен Балкан...

Црна хроника19 часа

Приведен 18-годишник поради кражбата на возилото на Итната помош во Кочани

Полицијата вчера приведе 18-годишник со иницијали Д.Н.(18) поради сомнение дека стои зад украденото возило на Итната медицинска помош во Кочани....

Регион20 часа

Британски министер: На Албанците да им се забрани да аплицираат за азил

На Албанците треба да им се забрани да аплицираат за азил во Велика Британија, бидејќи доаѓаат од навидум безбедна земја,...