Контакт

Актуелно

Македонија59 минути

Европскиот сојуз за промени ја напушти лидерската откако излегол и Џафери; „Веќе подготвуваат сценарио за фалсификување на изборите“, оценува Меџити

Лидерите на Европскиот сојуз за промени, Африм Гаши, Билал Касами и Изет Меџити ја напуштиле лидерската средба која беше свикана...

Македонија2 часа

Павле Трајанов: Избори без техничка влада

Пратеникот Павле Трајанов од Демократскиот сојуз објави дека на денешната лидерска средба се залагал за избори без техничка влада, Македонија да...

Македонија2 часа

(Видео) Почна лидерската средба

Почна лидерската средба, која се одржува на покана на претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, во Собранието. На средбата присуствуваат претседателот...

Македонија2 часа

Јанушев: Дали во СВР Скопје имало пријава пред 5 дена дека убиецот е Палевски и зошто ништо не е преземено во однос на тоа?

„Денешната прес-конференција требаше да биде посветена на основаните сомневања за нелегалното следење на комуникации и злоупотребите што се прават од...

Скопје2 часа

Општина Центар со препорака до јавните и угостителските објекти да ја приспособат музиката во согласност со трагичната смрт на Вања

Општина Центар по повод немилиот настан и трагичната смрт на Вања Ѓорчевска, ученичка во деветто одделение во ООУ „Јохан Хајнрих-Песталоци“,...