Контакт

Актуелно

Свет8 минути

(Видео) Израел го гранатираше Либан, поради одмазда истрела 22 гранати

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан како одмазда за истрелувањето на неколку ракети од нејзината територија кон Израел. Шест...

Свет41 минута

ЕУ ги продолжи санкциите против Русија поради сајбер напади

Советот на Европската унија ги продолжи санкциите за Русија за една година, што, меѓу другото, влијае на руските граѓани и...

Регион2 часа

Ердоган остро ја нападна Австрија поради поставувањето на израелското знаме

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган остро ја осуди австриската влада затоа што во неделата го закачи израелското знаме на нејзината...

Вардар, Скопје, МТВ Вардар, Скопје, МТВ
Македонија2 часа

Променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска во утринските и претпладневните часови ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Во текот на денот облачноста...

Свет15 часа

Франција повика на прекин на огнот, Германија го осуди Хамас

Франција и Египет се последните во низата држави што повикуваат на прекин на насилството меѓу Израел и палестинските милитанти во...