Контакт

Спорт

Икарди за „мир“ со Ванда се согласил сите пари да бидат нејзини до 2050?

Објавено пред

Неверојатната аргентинска „сапуница“ околу напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара добива уште една бизарна епизода, откако се тврди дека тој го спасил својот брак со „договор“ со кој целиот негов имот и пари се на името на Нара до 2050 година.

Икарди и Нара прво се разделија по наводното неверство на фудбалерот, а по неколку раскинувања и смирувања, сега според аргентинските медиуми ситуацијата е „нормална“, ако може така да се каже. Според „ТуС Sports“, напаѓачот дозволил Нара да го има правото на сите негови договори, сегашни и идни, како и сите работи кои се на негово име до 2050 година, кога тој ќе има 57 години.

Ова значи дека Ванда ќе биде сопственик на компанијата „Ворлд маркетинг фудбал“, која заеднички ја формираа додека тој играше за Интер, а во зделката се вклучени и станот во Милан и куќата на езерото Комо, парите од ликот на Икарди и сите приходи од реклами.

Сагата почна откако Ванда го обвини Икарди дека ја измамил со аргентинската актерка Чина Суарез, по што Икарди ги избриша сите од неговиот Инстаграм (освен сопругата). Ванда сподели фотографија со поранешниот сопруг Макси Лопез, поранешен соиграч и пријател на Икарди. Вистинскиот почеток е пак, кога Икарди се сретна со Лопез, додека тој беше фудбалер на Барселона и потоа заедно играа во Сампдорија, а откако Лопез повеќе пати го поканил во неговиот дом, Икарди почнал афера со Ванда.

Спорт

Арсенал за 10 минути го скрши отпорот на Њукасл

Објавено пред

Арсенал го победи Њукасл 2:0, во првиот натпревар од саботната програма во Премиер лигата. Арсенал се искачија на петтото место на табелата, додека Њукасл се последни без победа и со само шест бода.

Арсенал се мачеа во првото полувреме, но во второто успеаја да го скршат отпорот на Њукасл.

Во првото полувреме се истакнаа голманите, Дубравка имаше две одлични интервенции, ги одбрани ударите на Одегард и Смит-Роу, а Рамсдејл со помош на гредата го одбрани шутот на Шелви.

Првото полувреме го обележа нестварното промашување на Обамејанг. Габонецот од два метри не успеа да постигне гол.

Во второто полувреме, отпорот на Њукасл го скршија Букајо Сака во 56.минута, по одличната акција на Тавареш и Мартинели во 66.минута. Бразилецот ја искористи асистенцијата од Томијасу и постигна гол.Прикажи повеќе...

Спорт

Конте подготвува чистка во Тотенхем

Објавено пред

Понижувачкиот пораз од Мура, во Марибор, му ги отвори очите на новиот менаџер на Тотенхем, Антонио Конте.

„Тотенхем во овој момент е далеку од врвните тимови. Сега навистина видов во каква ситуација се наоѓаме.“, изјави Конте.

Англиските медиуми тврдат дека Тотенхем ќе бара засилувања во зимскиот преоден рок, а според овие извори, Конте веќе ја направил листата на оние кои ќе го напуштат клубот.

Наводно на таа листа се Мет Дохерти, Деле Али, Дависон Санчез, Ден Дејвис, Хари Винкс, Танги Ндомбеле и Џек Кларк.

Листата може да биде проширена со уште некое име. Неколкумина имале рок до крајот на годината да му му докажат на менаџерот дека треба да останат во клубот.

Прикажи повеќе...

Спорт

Чилвел ќе паузира шест недели

Објавено пред

Бен Чилвел, поради повреда, ќе отсуствува најмалку шест недели. Левиот бек на Челси се повреди во вторникот, против Јувентус, во Лигата на шампионите.

„Откако ќе минат тие шест недели ќе знаеме дали ќе може да игра или ќе треба да се оперира“, изјави менаџерот на Челси, Томас Тухел.

Чилвел се повреди по еден дуел со Адрејен Рабио.

Поранешниот играч на Лестер на последните пет натпревари за Челси постигна четири гола.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

Двајцата пациенти од автобуската несреќа се хоспитализирани на Пластична хирургија во Скопје

Пациентка на 17 годишна возраст и пациент на 49 годишна возраст, повредени во сообраќајната несреќа што се случи на автопатот...

Македонија4 часа

Филипче предлага матичните лекари да бидат парично наградени ако 70 отсто од нивните пациенти се вакцинирани

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека во последниве неколку дена се разгледуваат мерки за невакцинираните лица кои нема да...

Македонија4 часа

Бугарското обвинителството ги презеде материјалите од Македонија за истрагата за автобуската несреќа

Македонското државното јавно обвинителство денеска ги предаде на бугарското обвинителство материјалите поврзани со истрагата и со идентификацијата на жртвите во...

Македонија5 часа

Османи: Со Бугарија сме најблиски соседи, блиски пријатели и можеме да си помагаме и во добро и во лошо

„Бугарските институции постапија професионално и им обезбедија мир на семејствата на жртвите, бидејќи имаше премногу шпекулации, што дополнително ги оптоваруваше...

Свет6 часа

Можеме да ги приспособиме вакцините кон новата варијанта за околу 100 дена, велат од „Фајзер“

Производителите на вакцини изразија уверување дека ќе можат брзо да ги приспособат своите вакцини доколку се прошири варијантата Омикрон. Новиот...

Свет6 часа

Автобус се заби во куќа во Мексико, најмалку 19 загинати

Најмалку 19 лица загинаа, а 32 се повредени во автобуска несреќа што вчера се случи во Мексико, кога автобус се...

Македонија6 часа

Двајца од повредените во несреќата се отпуштени од болницата „Пирогов“

Двајца повредени во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од болницата во „Пирогов“. Отпуштените се во добра и стабилна состојба,...

Македонија6 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Кој дал наредба автобусите на „Беса-транс“ да поминуваат граница над 100 пати без дозвола?

„Оставки и Спасовски и Бочварски, Беса транс возеле без дозволи, минувале граници и контроли, системот работел за мафијата. Скоро 140...

Македонија16 часа

Прифатена оставката на Заев, на 12 декември ќе се бира нов претседател на партијата

На 12 декември, недела, ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката...

Регион18 часа

(Видео) Пукање во автобус со калашников во Косово, убиени возачот и двајца ученици

Во автобус вечерва е пукано од калашников кај селото Глоѓане кај Дечани, во Косово, а според последните информации загинале четири...

Македонија19 часа

Алтернатива ќе преговара за влез во Владата

Алтернатива одлучи претседателот Африм Гаши да преговара со премиерот Зоран Заев или идниот мандатар за влез во Влада. Според нив,...

Топ22 часа

Скопјанец повикан во полициска станица поради говор на омраза за автобуската несреќа

Скопјанец бил повикан во полициска станица на информативен разговор поради говор на омраза за автобуската несреќа во која загинаа 45...

Популарно23 часа

Македонија ќе игра против Италија во полуфиналето на плејофот за Светското првенство во Катар

Фудбалската репрезентација на Македонија ги доби ривалите за баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Денешната ждрепка во Цирих...

Македонија23 часа

Возачите на автобусот што изгоре не биле вработени во „Беса транс“

Ниту еден од возачите кои го управувале автобусот на „Беса транс“ кој изгоре не бил вработен во компанијата. Еден од...

Македонија23 часа

Автобусот бил технички исправен, годинава 113 пати ја поминал државната граница

Автобусот на „Беса транс“ минатата година во 22 случаја остварил влез – излез од државата, додека, пак, во 2021 година...

Македонија23 часа

(Видео) Утре ќе бидат префрлени во Скопје првите двајца преживеани во автобуската несреќа

Утре ќе бидат донесени првите двајца од седумте преживеани во автобуската несреќа во Бугарија. Тие прво ќе бидат сместени на...

Македонија1 ден

19 починати и 434 новозаболени со Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.026 тестирања,...

Македонија1 ден

Изгорениот автобус бил произведен 2007 година

Автобусот на компанијата „Беса транс“, кој изгоре во Бугарија и однесе 45 животи, бил стар 14 години. Од македонското МВР...

Македонија1 ден

Пронајдено уште едно тело, дете е 45. жртва во изгорениот автобус во Бугарија

При дополнителен преглед на изгорениот македонски автобус што се запали на автопатот „Струма“ пронајдено е уште едно тело, пренесе Бугарската...

Македонија1 ден

Невакцинирани се 69 проценти од новите случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани од позитивни случаи на коронавирус во период од 6 август заклучно со...

Досие