Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија1 час

  Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионерите, стечајците, самохраните родители и невработените

  „Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари,...

  Регион1 час

  Излезни анкети во Хрватска: ХДЗ освоил 61 мандат, СДП – 44 мандати

  Според излезните анкети на хрватските парламентарни избори, ХДЗ освоил 61 мандат, а коалицијата „Рестарт“ на СДП – 44 мандати, јави...

  Македонија3 часа

  Мицкоски: Најавуваа правда и мир, а донесоа рекет и криминал

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ...

  Регион3 часа

  Вo Хрватска 57 новозаразени со коронавирус

  Во изминатите 24 часа се регистрирани 57 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2 во Хрватска, а вкупната бројка на...

  Македонија3 часа

  Заев во Струмичко: Парите ги насочивме кон граѓаните, инвестираме и во инфраструктурата

  „Докажавме дека луѓето што ја знаат маката на земјоделците и работникот, може да постигнат успеси. Еден од најголемите капитални проекти,...