Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Регион6 минути

  (Видео) Во акција на црногорската полиција уапсен водачот на Кавачкиот криминален клан

  Како што соопшти црногорската полиција, синоќа во Котор биле уапсени повеќе лица, а меѓу нив, наводно и водачот на Кавачкиот...

  Свет2 часа

  Полицијата уби 16-годишна Афроамериканка во Охајо

  Полицијата во Колумбос, главниот град на американската држава Охајо, уби 16-годишна Афроамериканка по интервенција по пријава дека нападнала две девојчиња...

  Регион2 часа

  Словенија пушти во употреба суперкомпјутер: „Има поголема моќ од оние во Русија“

  Со симболично притискање на црвеното копче, словенечкиот премиер Јанез Јанша во Марибор го пушти во употреба суперкомпјутерот „Вега“, проект вреден...

  Свет3 часа

  Бајден по пресудата за убиството на Флојд: На сите ни олесна

  Поротата го прогласи за виновен поранешниот полицаец од Минеаполис Дерек Човин за убиството на Џорџ Флојд за време на апсење,...

  Црна хроника3 часа

  Детали за убиството во Струга: Ја избол сопругата до смрт додека биле на гости кај пријатели

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга синоќа изврши увид во стан во Струга каде што маж си ја...