Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија5 часа

  Продолжен притворот за Емил Јакимовски, пресуда на 6 март

  Нови 30 дена притвор му биле определени на Емил Јакимовски, поранешниот вработен во Централниот регистар и член на ВМРО-ДПМНЕ, обвинет...

  Европа5 часа

  Бројот на заразени во Италија се зголеми на 322, починаа 10 лица

  Бројот на пациенти со коронавирус во Италија се искачи на 322, а бројот на починати се искачи на 10 лица....

  Регион7 часа

  Поддршка од земјите членки на ЕУ за новата методологија за проширување

  Советот за општи работи на ЕУ на состанок во Брисел ја поздрави изменетата методологија на процесот на пристапување во ЕУ...

  Регион9 часа

  Хрватот кај кого е потврден коронавирус во петокот бил на работа, се огласија и од компанијата

  Првиот Хрват кај кого беше потврдена инфекција со коронавирус е вработен во технолошката компанија „Ериксон Никола Тесла“ и бил на...

  Регион10 часа

  Еден од Србите што се вратил од Тајланд е пуштен од болница, другиот е задржан

  Еден од двајцата мажи остана на инфективното одделение во Општата болница во Шабац поради сомнение дека би можел да е...