Контакт

Спорт

Која е згодната руска „јутјуберка“ која го прекина финалето на ЛШ? (галерија)

Објавено пред

Еден од најинтересните моменти на инаку релативно досадното финале на ЛШ помеѓу Ливерпул и Тотенхем, секако, беше истрчувањето на теренот на полуголата девојка во првото полувреме, која, секако благодарение на Интернетот не остана анонимна долго.

Според повеќе британски веб-сајтови се работи за рускиот модел за костими за капење, Кинси Волански, инаку девојка на познатиот руски „јутјубер“ Витали Здоровецкиј, попознат по неговиот канал со невкусни шеги „VitalyzdTV“,  и сајтот „Vitaly Uncensored“.

Токму овој сајт беше на градите на Волански кога таа истрча на теренот на „Ванда метрополитано“. Самиот Здоровецкиј има забрана за присуствување на големи спортски натпреварувања, поради повеќе обиди да се влезе на терен, вклучувајќи го излетувањето на финалето на СП во 2014 година.

Моќта на социјалните мрежи се покажа веднаш – пред излегувањето на теренот, Волански имаше десетина илјади следбеници на Инстаграм, а само час подоцна има повеќе од половина милион.

 

View this post on Instagram

 

Took a bath with this beautiful girl today and it was indescribable 🐘 @masonadventuresbali

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on May 27, 2019 at 9:03pm PDT

 

View this post on Instagram

 

I really don’t know if I’ll ever be able to ride a horse again without singing “old town road” 😂

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on May 21, 2019 at 8:44am PDT

 

View this post on Instagram

 

Let’s run away and get lost ❤️

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on May 3, 2019 at 11:24am PDT

 

View this post on Instagram

 

Cancun with @BangEnergy Follow the inventor: @BangEnergy.CEO #BangEnergy #EnergyDrink #Cancun #ad

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on Apr 27, 2019 at 1:00pm PDT

 

View this post on Instagram

 

Happy Easter 🐣🐰

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on Apr 21, 2019 at 11:27am PDT

 

View this post on Instagram

 

Reached the lowest point on earth, but I’m fine just a little salty #deadsea

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on Jul 27, 2018 at 9:20am PDT

 

View this post on Instagram

 

You guys go ahead I’m just going to nap here….

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on Aug 6, 2018 at 1:27pm PDT©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Спорт

Мурињо: Баш би сакал да сум селектор

Објавено пред

Поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, вели дека повеќе би сакал да има позиција селектор на некоја репрезентација отколку да биде тренер на некој клуб.

Мурињо е без работа кога Јунајтед го отпушти во декември и работи како ТВ-коментатор на „Беин спортс“ и РТ. Но, Португалецот честопати зборуваше дека ова е само кратка пауза и најави дека следната улога може да ја има во некој национален тим додавајќи дека не мора да се работи за неговата родна земја.

„Сакам да учествувам на нови натпреварувања. Долго време имам желба да се обидам со таква авантура. Во моментот, дефинитивно, повеќе би сакал да сум селектор на национален тим отколку обичен тренер. Дали Португалија е вистинската репрезентација за мене? Не мора да значи. Може да освојам и петта титула во друга земја или Лигата на шампионите со трет клуб. Сакам да сум среќен, не мора да победувам, но мора да сум среќен. Затоа, ако добијам понуда од клуб што би ми кажал: ’нема услови за победи, но сакаме да направиш таков тим’, тогаш добро ќе размислам“, вели Мурињо.

Прикажи повеќе...

Спорт

Платини ослободен од притвор

Објавено пред

Поранешниот претседател на Сојузот на европските фудбалски асоцијации (УЕФА), Мишел Платини, кој беше уапсен вчера во Нантери, Франција, е ослободен, објави АФП.

„Платини е ослободен од притвор. Се крена голема врева без потреба. Јас и мојот штитеник сме мирни и сигурни во крајниот резултат на истрагата“, изјави адвокатот Вилијам Бурдон.

Тој додаде дека Платини бил уапсен за инволвираните лица да не може да се договорат.

Платини, наводно, дал изјава за изборот на местото на одржување на Европското фудбалско првенство 2016 година. Таа година првенството се одржа во Франција.

Во 2016 година поранешниот фудбалски официјален претставник добил суспензија да се занимава со работи во врска со фудбалот бидејќи било утврдено дека примил мито од тогашниот прв човек на ФИФА, Сеп Блатер, во износ од два милиона швајцарски франци.

Прикажи повеќе...

Спорт

Семенја: Која е ИААФ да утврдува дали јас сум жена?

Објавено пред

Олимписката шампионка на 800 метри, Кастер Семенја, вели дека ја третираат како експериментално заморче од страна на Интернационалната асоцијација на атлетските федерации (ИААФ) кога тие пред Судот за арбитража во спортот (ЦАС) тврдеа дека таа мора да се декларира како биолошки маж.

Иако ИААФ пред сослушувањето во ЦАС тврдеше дека спортистите со разлики во сексуалниот развој (ДСД) не треба да се класифицираат како мажи, на сослушувањето го тврдеше спротивното. ЦАС ја одби жалбата на Семенја и сега ѝ останува само борба пред швајцарскиот федерален суд.

„И покрај јасните декларации на ЦАС за полот на Кастер Семенја, ИААФ реши сама да одлучува кој е доволно женско за да се натпреварува и тоа е дискриминација. ИААФ сака да прави тестови за утврдување на полот“, се вели во сопштението на адвокатите на Семенја.

Самата Семенја вели дека таа е експериментално заморче за да се утврди како влијаат медикаментите за намалување на природниот тестостерон и објави дека ќе одбие медицински третмани.

„ИААФ во минатото ме користеше како експериментално заморче да дознае како влијаат медикаментите. Иако хормонските лекарства ме правеа да се чувствувам постојано болна, ИААФ сака уште постриктни мерки. Нема да дозволам ИААФ да го користи моето тело повторно. Ова не смее да се дозволи“, вели Семенја.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

Седум земји членки на ЕУ гласале против отворањето преговори со Северна Македонија

Седум земји членки на Европската Унија гласале против отворањето преговори со Северна Македонија и Албанија на вчерашниот Совет на министрите...

Свет2 часа

Во земјотресот во Јапонија повредени 26 лица

Најмалку 26 лица се повредени, од кои едно критично, кога земјотрес со јачина од 6,7 степени го погоди во вторникот...

Европа2 часа

Џонсон вети дека Британија ќе излезе од ЕУ до 31 октомври

Водечкиот кандидат за британски премиер и поранешен министер за надворешни работи, Борис Џонсон, го потврди своето ветување дека ќе ја...

Свет3 часа

(Видео) Запленети 16,5 тони кокаин во Филаделфија вреден една милијарда долари

Американските власти открија 16,5 тони кокаин во товарен брод „МСЦ Гајан“ во пристаништето во Филаделфија. Станува збор за една од...

Македонија15 часа

Заев очекува формален почеток на преговорите со ЕУ до крајот на годинава

Задоволни сме од денешниот заклучок на Советот на министри, но тој ќе значи целосен успех во октомври, кога ќе се...

Свет16 часа

Трамп на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти. Иронично за објавата на Трамп е дека големите миграциски...

Топ17 часа

Маж и жена од Тетово сексуално експлоатирале 15-годишно девојче

Жена од Тетово и нејзиниот сосед сексуално експлоатирале 15-годишно девојче. Тие договарале сексуални услуги на интернет и го носеле девојчето...

Македонија18 часа

ЕУ не определи датум за почеток на преговори со Северна Македонија

Министрите за надворешни работи на Европската Унија на Советот за општи работи на Унијата во Луксембург не се согласија околу доделувањето...

Европа20 часа

(Видео) Меркел, поради дехидрација, неконтролирано се тресеше на пречекот на Зеленски

Германската канцеларка, Ангела Меркел, изгледаше како да не ѝ е добро и нејзиното тело неконтролирано се тресеше додека денеска во...

Македонија22 часа

Грујевски наредил опремата за прислушување да се сече на парчиња

Ни беше кажано од Горан Грујевски дека опремата за следење на комуникациите ќе ја исечка на парчиња од 5 сантиметри,...

Македонија22 часа

УБК прислушувала од аероклубот во Центар

Сведокот Сашо Трајковски во продолжението на сведочењето за предметот за масовното прислушување на СЈО – „Таргет – Тврдина“, рече дека,...

Свет22 часа

ОН: Светското население ќе порасне на 9,7 милијарди до 2050 година

Населението во светот старее и иако бројот на жители расте со побавно темпо, сепак се очекува негово зголемување од сегашните...

Регион23 часа

(Видео) Тројно убиство во Белград, жртвите биле мачени и фрлени во септичка јама

Во текот на изминатата ноќ по пријава на граѓани, српската полицијата открила три тела во септичка јама зад шопинг-центар во...

Македонија1 ден

Сведок на СЈО: Знаевме каде и како Мијалков и Грујевски се логираат за да прислушуваат

Сашо Трајковски, инженер во поранешната УБК, сведок на СЈО во предметот „Таргет – Тврдина“, во исказ пред судот рече дека...

Спорт1 ден

Мишел Платини уапсен за доделување на СП во 2022 на Катар!

Поранешниот претседател на УЕФА и легенда на францускиот фудбал, Мишел Платини, е уапсен во Нантер, предградие на Париз, поради одлуката...

Свет1 ден

(Видео) Во земјотресите во Кина загинаа 12, а повредени се 134 лица

Бројот на загинати во двата силни земјотреса во Кина се искачи на 12, а бројот на повредени на 134. Спасителите...

Свет1 ден

(Видео) Четворица повредени, пукотници и стампедо на прослава во Торонто

Четири лица се ранети при пукање на прославата на првата шампионска титула во НБА-лигата на Торонто репторс на плоштадот „Нејтан...

Македонија1 ден

Судир во ЕУ за почетокот на преговорите со Северна Македонија и Албанија

Членките на ЕУ во понеделникот се судрија во однос на почетокот на преговорите за членство на Албанија и Северна Македонија,...

Македонија1 ден

Необезбедена јама демне во школски двор во Хиподром – родителите стравуваат за децата

Необезбедена јама веќе неколку месеци стои без заштитна ограда во дворот на основното училиште „Вера Јоциќ“ во населбата Хиподром (општина...

Hitech1 ден

„Хуавеј“ со загуба од 30 милијади долари

Основачот и директор на „Хуавеј“, Рен Женгфеи, потврди дека приходите на овој телекомуникациски гигант ќе бидат 30 милијарди долари помали...

Досие