Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

Регистрирани се 293 новозаразени со коронавирус, нема починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле направени 1.254 тестови,...

Црна хроника24 минути

Се испитуваат причините за смртта на двајцата градежници во Кавадарци

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на лице место на локацијата каде што утринава, при извршување градежни...

Македонија49 минути

(Видео) Кузеска: Насилството го покажа вистинското лице на антиевропската коалиција ВМРО ДПМНЕ – Левица

Протестот е уставно и демократско право. Но, насилството и сликите коишто вчера ги видовме, повредени полицајци, насилници со качулки на...

Македонија1 час

Пендаровски до Мишел: Македонскиот јазик и идентитет мора да бидат гарантирани од ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој престојува во еднодневна посета на Македонија. На...

Свет3 часа

Патнички авион летал 14 часа над океанот со огромна дупка на трупот

Патнички авион на „Емирати“ летал од Дубаи речиси 14 часа со огромна дупка на трупот пред да слета во Бризбејн,...