Контакт

Актуелно

Регион41 минута

Во априлскиот карантин регистрирани само 19 бракови, а дури 16 разводи во Црна Гора

Во Црна Гора се склучени 447 бракови, а 170 се разведени од јануари до крајот на април, покажуваат податоците на...

Свет48 минути

Кинеската амбасада во Казахстан предупредува за вирус поопасен од корона

Кинеската амбасада во Казахстан ги предупреди кинеските граѓани во таа земја за ширење на непознат вид пневмонија со висока стапка...

Свет51 минута

Голем мурал „Животите на црнците се важни“ испишан пред кулата на Трамп

Неколку десетици членови на движењето „Животите на црнците се важни“ нацртаа голем мурал пред кулата на Трамп на Петтата авенија...

Македонија1 час

Ахмети: Ако ми го дадете мечот ќе ги видите моите крилја

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети пред скопјани синоќа изрази увреување дека на 15 јули ќе победат. „Пред...

Свет1 час

САД бележат најголем број на новозаболени од коронавирус досега

Соединетите Американски Држави во четвртокот поставија нов рекорд во дневниот број на заболени од ковид-19, со повеќе од 65.500 нови...