Контакт

Актуелно

Црна хроника39 минути

Почина работник во фабрика при пад на работното место

Педесет и тригодишен скопјанец вчера паднал и починал додека извршувал работни задачи во фабрика во Куманово, соопшти МВР. Извршен бил...

Македонија2 часа

Викендов почнува зимското сметање на времето

Летното сметање на времето годинава завршува на 25 октомври (недела) во 3 часот по полноќ, така што со поместување за...

Македонија4 часа

Верските лидери во земјава со апел до граѓаните да ги почитуваат мерките против коронавирусот

Верските лидери во земјава упатија апел до граѓаните да ги почитуваат мерките против коронавирусот. „Ние, Црквите и верските заедници, испраќаме...

Европа5 часа

Мајка во Италија напуштила бебе кое имало коронавирус

Мајка која ја однела својата ќерка во болница откако бебето се заразило со Ковид-19 го напуштила детето, соопштија италијанските лекари....

Свет5 часа

Јапонско истражување: Маските штитат, но не можат целосно да го спречат ризикот од зараза

Јапонски истражувачи докажаа дека маските можат да обезбедат заштита од честичките на коронавирусот во воздухот, но дури и маски со...