Контакт

Актуелно

Македонија34 минути

Mакедонските државјани може да патуваат во Словенија со негативен ПЦР-тест не постар од 48 часа

За влез во Словенија на државјани од трети земји, меѓу нив и на Македонија, ќе биде потребен негативен ПЦР-тест не...

Европа46 минути

Меркел: Дипломатија, а не санкции во односите со Турција

Германската канцеларка, Ангела Меркел, рече дека дипломатијата е решение за проблемите на ЕУ со Турција во источен Медитеран. Доаѓајќи на...

Македонија1 час

Пендаровски поддржува напаѓачите на новинари да се гонат по службена должност

Претседателот Пендаровски дава поддршка за измени во Кривичниот законик, со кои ќе се овозможи нападите врз новинарите и медиумските работници...

Македонија3 часа

„Визер – Скопскиот маратон“ ќе се трча в недела со посебни протоколи против Ковид-19

„Визер – Скопски маратон“ ќе се одржи на 4 октомври, недела, по истата патека, но со нов старт и нова...

Регион4 часа

Црногорски епидемиолог: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на епидемијата

Интензитетот на трансмисија на коронавирусот во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во италијанскиот град Бергамо на...