Контакт

Актуелно

Свет9 часа

Во Вашингтон протест и контрапротест во врска со насилниот упад во Конгресот

Вашингтон денеска е во состојба на готовност, пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател Доналд Трамп, кои ќе излезат на...

Македонија10 часа

Шекеринска гостинка во домот на Медлин Олбрајт

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, при нејзината посета на САД, денеска оствари средба со поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт....

Европа12 часа

Во германскиот парламент набрзо може да седнат четири транс-жени

По претстојните парламентарни избори во Германија, кои се закажани за 26 септември, четири трансродови лица, кои се на листата на...

Црна хроника12 часа

Тетовец нелегално емитувал телевизиски канали, имал цела листа на корисници

Тетовската полиција поднесе кривична пријава 37-годишниот Б.А. од овој град поради сомнение за сторено кривично дело повреда на авторски и...

Македонија14 часа

Царовска: Состојбата во училиштата со коронавирус засега е стабилна

Родителите и старателите не треба да имаат сомнеж дали со промените што почнуваат од оваа учебна година ќе се постигне...