Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Мицкоски за Бугарија: Ние нема да им ветуваме сѐ и сешто

Ние нема како Заев да ги вовлекуваме во некои непринципиелни односи ветувајќи им се и сешто, од нас може да...

Регион5 часа

Во Србија над 6.000 новозаболени, 60 луѓе починаа

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 6.748 нови случаи на коронавирус, починаа 60 луѓе. Епидемиологот и член на...

Македонија6 часа

(Видео) Николовски: Повикуваме на обединување против власта

ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа седница на која се дискутираше актуелната ситуација во Македонија поврзана со изборите и одржување на...

Македонија8 часа

(Видео) Шилегов: Отворената културна сцена во Градскиот парк ќе биде новата гордост на Скопје

Денес во Градскиот парк, Град Скопје ја постави првата од трите летни сцени наменети за одржување на културни настани на...

Македонија8 часа

(Видео) Јакимовски: Реализирано едно од моите предизборни ветувања уште пред да станам градоначалник на Карпош

Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска објави дека веќе е реализирано едно од неговите предизборни...