Контакт

Актуелно

Македонија20 минути

ВМРО-ДПМНЕ: Владата излажа, сепак историските прашања се предмет на договарања

Власта на Ковачевски бесрамно ги лажеше граѓаните дека историските прашања и теми не се дел од пристапниот процес на Македонија...

Свет26 минути

Телото на уште еден убиен новинар е пронајдено во Мексико

Независен новинар е пронајден мртов на северот на Мексико, како нова жртва во серијата од 13 убиства на новинари и...

Македонија1 час

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура...

Регион14 часа

(Видео) Голем пожар кај Шибеник, на терен повеќе од 50 пожарникари

Во 15 часот и 17 минути шибеничките пожарникари добиле дојава за пожар во Врпоље, објави Шибенски.хр. Според Противпожарната бригада на...

Свет15 часа

Турција потпиша договор со Русија за набавка на вториот контингент С-400

Русија и Турција потпишаа договор за снабдување на Анкара со вториот контингент од системот за противвоздушна одбрана С-400, изјави шефот...