Контакт

Актуелно

Свет4 минути

Телото на уште еден убиен новинар е пронајдено во Мексико

Независен новинар е пронајден мртов на северот на Мексико, како нова жртва во серијата од 13 убиства на новинари и...

Македонија39 минути

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура...

Регион14 часа

(Видео) Голем пожар кај Шибеник, на терен повеќе од 50 пожарникари

Во 15 часот и 17 минути шибеничките пожарникари добиле дојава за пожар во Врпоље, објави Шибенски.хр. Според Противпожарната бригада на...

Свет14 часа

Турција потпиша договор со Русија за набавка на вториот контингент С-400

Русија и Турција потпишаа договор за снабдување на Анкара со вториот контингент од системот за противвоздушна одбрана С-400, изјави шефот...

Европа16 часа

Возач се онесвестил зад воланот, автомобилот возел сам 25 километри

Автомобил со онесвестен возач во неделата поминал повеќе од 25 километри на автопатот пред полицијата да успее да го запре....