Контакт

Актуелно

Регион19 минути

Кој е човекот што го застрела убиецот во Цетиње? Веќе му се судело за убиство?

Ненад Калуѓеровиќ, за кој се верува дека вчера попладне испукал смртоносен куршум кон убиецот од Цетиње, Вук Бориловиќ, има богата...

Македонија2 часа

На Богородица се чека околу 30 минути, на Табановце и Пелинце околу два часа

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...

Европа2 часа

Захарова: Протерувањето на дипломат од Црна Гора – хибридна кампања на Западот

Москва го смета протерувањето на рускиот дипломат од Црна Гора како нова епизода од хибридната кампања што Западот ја започна...

Црна хроника2 часа

Нападната докторка од Брза помош додека извршувала работни обврски

Вчера во 13.15 часот во Полициска станица Бит Пазар, С.И.(28) од Скопје пријавила дека околу 01.00 часот во близина на...

Регион4 часа

(Видео) Големо невреме во Далмација, делови од Сплит под вода

Силно невреме зафати делови од соседна Хрватска. Циклон се движи преку Јадранот, а најголем дел од врнежите во раните попладневни...