Контакт

Актуелно

Европа26 минути

Кремљ: Ако Франција испрати војници во Украина, директен конфликт со НАТО е неизбежен

Кремљ реагираше на изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон дека испраќањето западни трупи на теренот во Украина не е „исклучено“...

Свет35 минути

(Видео) Израелската полиција се судри со ултраортодоксните Евреи, избувнаа немири

Ултраортодоксните Евреи протестираа пред Врховниот суд на Израел бидејќи сакаат да им биде продолжено ослободувањето од задолжителниот воен рок. Израелската...

Црна хроника42 минути

Украл автомобил: уапсен малолетник од Скопје

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 15.45 часот и 45 минути на улица...

Македонија48 минути

(Видео) Каевски: Убиство, запалено кафуле, тепан полицаец, некадарност на ДПМНЕ или вмешување во бизнисот со дрога?

„Во еден ден во Скопје се случи убиство а потоа беше запален и кафе бар. Според првичните информации од медиумите...

Свет1 час

Прогноза на СЗО: Повеќе од половина од светот е изложен на ризик од мали сипаници

Светската здравствена организација (СЗО) издаде предупредување дека до крајот на 2024 година повеќе од половина од светот ќе биде под...