Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Се пукало, се удирале со стаклени и дрвени предмети: масовна тепачка во Гостиварско

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, денеска, околу 4.30 часот, ги лишиле од слобода С....

Македонија2 часа

Агенцијата за храна со потврда за забранетите пиперки во Хрватска: Ако пратката се врати, ќе биде уништена

Агенцијата за храна и ветеринарство, вчера, преку апликацијата RASFF Window од Системот за предупредување за небезбедна храна на Европската Унија...

Македонија4 часа

Лога: Без закон за конфискација на имот во граѓанска постапка не може да имаме борба против корупцијата и криминалот

Министерот за правда, Кренар Лога, присуствуваше на последниот состанок на работната група, која го подготвува новиот закон за конфискација на...

Македонија6 часа

Демократското движење: Антикризните мерки на Владата се театар, сиромаштијата само расте

Додека секојдневно се зголемуваат цените, особено цената на горивата, која е еден од доминантните фактори за формирање на цените на...

Регион7 часа

Вучиќ: „Пред ОН ќе ги кажам фактите и вистината, нема да им се допадне тоа“

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека принципите на меѓународното јавно право и Косово и Метохија ќе бидат главни теми на...