Контакт

Актуелно

Регион6 часа

Вучиќ: Од 94 милиони евра за гасоводот Србија-Бугарија, 50 милиони се подарок од Европската Унија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека од 94 милиони евра колку што чинат изградбата на гасоводот Србија-Бугарија, односно...

Свет6 часа

Украинскиот парламент ги повика земјите од ЕУ да ги отворат пристапните преговори на самитот во петок

Украинските претставници ги повикаа земјите-членки на ЕУ да го одобрат отворањето на пристапните преговори со Украина на самитот во петок,...

Свет6 часа

Нетанјаху му се заблагодари на Бајден за ветото во ОН

„Навистина ја ценам правилната позиција што ја зазедоа Соединетите држави во Советот за безбедност на ОН“, рече Бенјамин Нетанјаху. „И...

Регион6 часа

Силен земјотрес во Романија

Романија попладнево ја погоди земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала, јавува Европскиот медитерански сеизмолошки институт. Земјотресот се...

Свет8 часа

Воспитувачи, тренери, функционери: уапсени 80 лица за злоставување на деца во Франција

Во Франција оваа недела беа уапсени 80 мажи осомничени за злоупотреба на деца, во голема акција при која беше откриено...