Контакт

Актуелно

Европа52 минути

Хорор во училиште во Шпанија: ученик влегол со нож, избодел двајца врсници и двајца професори

Училиште во јужна Шпанија е евакуирано откако ученик избодел двајца врсници и двајца професори. Нападот се случил рано утринава во...

Регион3 часа

(Видео) Додик: Имаме проблем со САД и ЕУ, не сум го изгубил умот ниту политички, ниту психички

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, за РТРС изјави дека не се плаши од судење за неспроведување на одлуките на...

Европа3 часа

(Видео) Украинска офанзива кај Бахмут: „Ја пробиваме нивната одбранбена линија“

„Двајца украински војници се собираат околу контролорот на дрон во мракот, а нивните лица се осветлени само од екранот. „О,...

Скопје4 часа

Без струја денеска делови од Карпош и Бутел

„ЕВН Македонија“ известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Карпош и општина Бутел. Во периодот од...

Европа5 часа

Дебата во Брисел поради зголемениот број мигранти, Италија ги зголемува своите воени сили

Министрите за внатрешни работи на земјите-членки на Европската унија денеска во Брисел ќе разговараат за зголемениот број мигранти со кои...