Контакт

Актуелно

Црна хроника6 часа

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Осумнаесет години има мотоциклистот кој е повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во Чаир, соопшти МВР. Според...

Свет9 часа

Америка го нападна Ирак пред 20 години: Дали ќе одговараат за нивните воени злосторства?

Америка го нападна Ирак пред точно 20 години. Таа сè уште не е повикана на одговорност за воените злосторства извршени...

Црна хроника10 часа

Маж од Струмица загина работејќи на сопствената нива

Педесет и осумгодишен маж од селото Сачево, Струмичко загина додека извршувал земјоделски работи со трактор на сопствената нива. Според информациите...

Спорт10 часа

Драгиша Гудељ се опоравува по срцевиот удар на фудбалскиот терен

Еден ден по шокантните сцени од третата шпанска лига, српскиот фудбалер Драгиша Гудељ е во добра состојба и се опоравува...

Свет11 часа

Научниците создадоа глувци од двајца биолошки машки родители

Научниците за првпат создадоа глувци со двајца биолошки машки родители, што е значајна пресвртница во репродуктивната биологија. Тимот предводен од...