Контакт

Актуелно

Европа6 часа

Меркел: Урсула фон дер Лејен е посветена Европејка

Германската канцеларка Ангела Меркел ѝ честиташе на нејзината долгогодишна соработничка Урсула фон дер Лејен на изборот за претседателка на Европската...

Регион9 часа

Аеродромот во Сплит затворен поради дрон

Аеродромот во Сплит бил затворен половина час поради дрон, па два авиона биле пренасочени кон Задар, а другите кружеле над...

Регион10 часа

Грабар-Китаровиќ: Изјавата за мигрантите е извадена од контекст

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ остро го отфрли обидот за, како што вели, погрешно толкување и вадење од контекст на изјавата...

Македонија11 час

(Видео) Ристоска: Постапките на СЈО не се доведени во прашање

Стоиме зад работата што сме ја завршиле до сега. Ве уверувам дека сите постапки за кои има обвинителни акти и...

Економија11 час

УЈП: До 15 јули скенирани повеќе од 2,9 милиони фискални сметки

Управата за јавни приходи информира дека од 1 јули 2019 година, кога почна реализацијата на мерката поврат на 15 %...