Контакт

Актуелно

Црна хроника16 минути

Двајца повредени во сообраќајка на патот Охрид-Свети Наум

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што вчера се случила на регионалниот пат Охрид – Свети Наум. Како...

Свет50 минути

Поранешниот директор на Интерпол осуден на 13 години затвор

Поранешниот директор на Интерпол, Менг Хонгвеј, е осуден денеска на суд во Кина на 13,5 години затвор за земање мито....

Свет1 час

Четири лица починаа во Кина од корона вирусот

Во Кина досега од новиот тип коронавирус инфицирани се над 200 лица, а четири лица починале. Најмногу заразени има во провинцијата  Вухан,...

Македонија2 часа

Османи во посета на Државната изборна комисија

Делегација на Секретаријатот за европски прашања предводена од заменик – претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска...

Економија2 часа

Во 2019 година се отворале по 14 нови е-продавници месечно

Македонските граѓани сѐ повеќе купуваат онлајн, но и отвораат онлајн продавници, а доказ за ова е порастот кој го бележиме...