Контакт

Актуелно

Свет1 час

Помпео: Распоредувањето нови трупи во заливот е поради одбрана

Распоредувањето дополнителни трупи во заливскиот регион е наменето за „одвраќање и одбрана“, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео, кој додаде...

Македонија1 час

Пристигна нова група американски волонтери во Мировен корпус

Во земјава денеска пристигнаа 56 Американци за да служат како волонтери во Мировен корпус. Тие ќе го споделат своето знаење...

Спорт2 часа

Фетел предводеше 1-2 триумф на Ферари во Сингапур, нема подиум за Мерцедес!

Себастијан Фетел стигна до својата прва победа од Белгиското ГП минатата сезона, откако со тактичко влегување во боксот заврши пред...

Спорт5 часа

Надал има повреден зглоб, нема да игра во двојки со Федерер

Рафаел Надал се повлече од своите мечеви на Лејвер купот во Швајцарија откако доби повреда на зглобот, потврдија од турнирот....

Црна хроника7 часа

Жена загина во сообраќајна несреќа кај Катланово

Четириесет и четиригодишна жена од Богданци вчера загина во сообраќајна несреќа. Како што јави МВР, несреќата се случила на автопатот Скопје-Велес,...