Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винарниците

Во изминатите три години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите што...

Македонија1 час

АХВ чека резултати од мострите храна од сендвичарницата „Гранд бургер“

Агенцијата за храна и ветеринарство ги чека резултатите од мострите храна земени во рамките на инспекцискиот надзор спроведен уште во...

Македонија3 часа

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1.000 проекти што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес, заедно со носителот на Изборната единица 2, Владо Мисајловски, ја посети општината Шуто Оризари....

Спорт3 часа

Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео)

Српскиот архитект и уличен уметник, Андреј Јосифовски-Пијаниста го креираше најголемиот портрет на светот на светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ,...

Македонија3 часа

Силно невреме со дожд и ветер го зафати Скопје

Силно невреме со поројни дождови го зафати Скопскиот Регион. Отежнат е сообраќајот и на автопатот Тетово – Скопје, а возилата...