Контакт

Спорт

Тајсон повторно во ринг, сега против 29 години помлад противник

Објавено пред

Легендарниот боксер Мајк Тајсон (55) на почетокот на следната година повторно ќе влезе во рингот.

Според информациите на медиумите во САД, противник ќе му биде јутјуберот, Логан Пол(26).

Тајсон уште од поодамна најави дека планира во февруари пак да се појави во рингот, но не беше познат противникот. Се чини дека изборот падна на Логан пред се поради парите.

„Таа борба се прави поради пари. Тие момци имаат 75 милиони луѓе кои ги гледаат“ неодамна изјави Тајсон.

„Челичниот“ во ноември минатата година имаше егзибициски меч со Рој Џонс, додека Логан ги одмери силите со Флојд Мејведер.

Популарно

Нови вредни акции на Спорт Лајф!

Објавено пред

Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок.

Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш шанса“ ги очекуваат вредни подароци. Најдобриот ќе добие „Iphone 13“, второпласираниот – „Samsung“ смарт телевизор (55 инчен, кристал 4К лед екран), а за третото место следуваат 500.000 СЛ маркет поени.

Акцијата ги опфаќа само тикетите со една комбинација, микс тикетите и тикетите уплатени од понудата за обложување во живо, со приложување на СЛ клуб картичката.

За членовите на СЛ клубот во тек е уште една екслузивната понуда – тоа е Sport Life менито за „спортските гурмани“.

Секој ден, од понеделник до петок, играчите кои ќе ги уплатат тикетите со приложување на својата СЛ Клуб картичка, имаат можност да освојат различни бонуси и подароци како на пример: 10% бонус на сите игри, 10% кеш бек, двојно поени за СЛ маркет, 500 денари вредносен ваучер на СЛ клуб картичка и 10% бонус на игрите на голови.

Дополнително Sport Life ви ја нуди да ја симнете и новата андроид апликација за целосен преглед на комплетната понуда и можност за брз тикет.

Сите дополнителни информации како вашиот тикет да вреди повеќе, можете да ги прочитате на www.sportlife.com.mk

 

(ПР текст)

Прикажи повеќе...

Спорт

Два натпревари суспензија за Спалети

Објавено пред

Наполи, вечера, не успеа да го победи Сасуоло и покрај предноста од два гола. Натпреварот, Наполитанците го завршија без тренерот, Лучано Спалети. Поради непримерна реакција, во финишот на натпреварот, Спалети доби црвен картон.

Дисциплинската комисија при Серија А, објави дека, Спалети на наредните два натпревари нема да го предводи тимот.

„Непристојно се однесуваше кон судиите. Имаше приговор на секоја одлука. На неговото однесување укажа помошниот судија“, ја образложил одлуката првиот човек на Дисциплинската комисија, Џерардо Мастрандреа.

Спалети поради суспензијата нема да го предводи својот тим викендов против Аталанта и една недела подоцна против Емполи.

Прикажи повеќе...

Спорт

Рангник ќе добие супер-бонус ако го донесе Халанд на „Олд Трафорд“

Објавено пред

Манчестер јунајтед ќе се вклучи во битката со сите заинтересирани клубови за потписот на Ерлинг Халанд. На „Олд Трафорд“ се сигурни дека на крајот ќе излезат како победници, бидејќи адут им е Ралф Рангник.

Халанд на почетокот на кариерата во Слацбург работеше со новиот тренер на Манчестер јунајтед. Тој имал исклучително добри односи со таткото на фудбалерот, Алф-Инге Халанд и менаџерот Мино Рајола.

„Билд“ тврди дека доколку го убеди Халанд да се пресели на „Олд Трафорд“, Рангник ќе добие бонус од 9.000.000 евра.

Халанд, во летниот преоден рок ќе го напушти Дортмунд. Се шпекулира дека Борусија ќе добие 75.000.000 евра. Проблем за заинтересираните клубови се провизиите што ги бараат таткото и менаџерот.

Наводно Мино Рајола бара 40.000.000 евра, а таткото Халанд 20.000.000 евра.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 минута

Граѓаните утре ќе можат да им оддадат последна почит на загинатите во автобуската несреќа

Министерството за надворешни работи информира дека утре (3 декември), во 9 часот, на скопскиот аеродром се очекува да пристигнат посмртните...

Европа3 часа

Курц се повлекува од политиката: Не сум ниту светец, ниту злосторник

Поранешниот австриски канцелар Себастијан Курц се повлекува од политичкиот живот, објавија австриските медиуми. Курц денеска излезе пред новинарите и најави...

Економија4 часа

Цената на кесите да се зголемува постепено, примената на законот да се одложи, бараат стопанските комори

Заштитата на животната средина и одржливо располагање со ресурсите е важен општествен приоритет, но за оваа цел да биде реализирана...

Топ4 часа

Тешко повредено 18-годишно момче од Валандовско, со мотоцикл удрило во столб

18-годишно момче од Валандовско е тешко повредено откако со мотоциклот кој го управувал удрил во столб. Според МВР, вчера во...

Македонија5 часа

Јовески: Oбвинителите и судиите да работат непристрасно и професионално

Предизвикот на обвинителите и судиите во битката за обезбедување на владеењето на правото и еднаков пристап до правдата е секојдневен....

Европа6 часа

Зголемени тензиите на Западен Балкан, предупредува Столтенберг

Тензиите на Западен Балкан се зголемени , вклучително и во БиХ и Косово, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг....

Македонија7 часа

Сарафов: Идентификувани се сите 45 жртви од автобуската несреќа на автопатот Струма

Заменик-главниот обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов за БТА изјави дека веќе се идентификувани сите 45 жртви...

Свет7 часа

Гутереш: Затворањето на африканските граници поради омикрон е неправедно

Генералниот секретар на ООН, Антонио Гутереш, рече дека затворањето на границите поради новиот сој на коронавирус омикрон е многу неправедно,...

Македонија21 час

(Видео) Во СДСМ и во Алтернативата неделава партиски консултации за преговорите помеѓу Заев и Гаши

Се очекува до крајот на оваа недела да се обезбеди усогласување за влез на Алтернативата во Владата. Партиските тела на...

Македонија21 час

(Видео) Имаме напредок, рече Гаши по средбата со Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на Алтернативата, Африм Гаши, по четири часа средба, заедно го напуштија Клубот на...

Македонија24 часа

Нови 410 заразени со Ковид-19, починале 11 луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.674 тестирања,...

Свет1 ден

СЗО со прва проценка за омикрон – заразените се со благи симптоми

Раните индикации сугерираат дека повеќето случаи на омикрон имаат благи симптоми, изјави претставник на Светската здравствена организација. Зборувајќи во име...

Македонија1 ден

Владата предлага да се продолжи кризната состојба за уште 6 месеци

Владата го утврди текстот на предлог-одлуката за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба во снабдувањето со...

Македонија1 ден

Ковачевски ја поднесе кандидатурата за претседател на СДСМ – побара поддршка од членството и граѓаните

Заменик-министерот за финансии, Димитар Ковачевски, поднесе кандидатура за претседател на СДСМ. Тој кажа дека поднел и програма која се базира...

Македонија1 ден

Филипче: Не се исклучува задолжителна вакцинација доколку не помогнат апелите на матичните лекари

Само со апели од матичните доктори, без дополнителни мерки ќе се стимулира вакцинацијата и спречувањето на ширење на коронавирусот. Ова...

Македонија1 ден

Поранешната пратеничка Фросина Ременски се кандидираше за претседател на СДСМ

Поранешната пратеничка Фросина Ременски се кандидираше за претседател на СДСМ. Таа кажа дека Димитар Ковачевски има поддршка во кандидатурата од...

Свет1 ден

Eксперти: Новиот сој на коронавирус омикрон може да биде најава за крај на пандемијата

Новиот сој на коронавирус омикрон е откриен во Јужна Африка, а потоа следат повеќе информации од оваа земја во кои...

Македонија1 ден

Утрово два земјотреса во Кичево

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија...

Македонија1 ден

Стартува забраната за бесплатни пластични кеси

Од денеска стапува на сила обврската за наплата на кесите за носење стоки. Пластичните кеси ќе чинат 15 денари за...

Европа1 ден

Со третата доза на „Фајзер“ над 80 проценти заштита од коронавирус

Третата доза од вакцината против коронавирус на „Фајзер“ го намалува ризикот од инфекција за дополнителни 80 проценти или многу повеќе...

Досие