Контакт

Актуелно

Македонија53 минути

Пендаровски до студентите на првиот академски час: „Пред вас се најубавите години од животот“

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на првиот академски час за бруцошите на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје. На...

Македонија1 час

„Виз Ер Скопскиот маратон“ ќе се трча в недела со посебни протоколи за Ковид-19

Виз Ер Скопски маратон ќе се одржи на 4-ти октомври, в недела со истата патека, но со нов старт и...

Регион2 часа

Црногорски епидемиолог: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на епидемијата

Интензитетот на трансмисија на коронавирусот во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во италијанскиот град Бергамо на...

Црна хроника2 часа

Приведени тројца малолетници, кои украле златни синџирчиња

Полицијата приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело тешка кражба на дрзок начин. „На 22 септември,...

Европа2 часа

Конте ќе предложи вонредната состојба да трае до крајот на јануари

Италијанскиот премиер, Џузепе Конте, изјави дека ќе му предложи на парламентот да ја продолжи вонредната состојба до крајот на јануари...