Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

Возач прегази дете во Тетово

Дете е тешко повредено откако било прегазено во Тетово. – На 19.06.2024 во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено...

Македонија2 часа

Ангелов: Трите „ер трактори“ на ДЗС во овој момент се нефункционални, фалат стотици пожарникари, имаме само четири хеликоптери

Државата располага со четири функционални хеликоптери за гаснење пожари, од кои три се во рамките на МВР и еден на...

Македонија6 часа

Дали велешкото езеро е пред еколошка катастрофа – партијата Левица ги повика институциите да објаснат што се случува

Негрижата на институциите може да ја доведе во прашање безбедноста на користење на езерото „Младост“, предупредува политичката партија Левица. Од...

Македонија6 часа

Деспотовски: Не ни требаат готови, туку чесни кадровски решенија

Кој ќе биде во тимот со кој ќе работи Јован Деспотовски, кандидат за претседател на СДСМ, беше една од темите...

Свет7 часа

Путин и Лам ја усвоија изјавата за стратешко партнерство меѓу Русија и Виетнам

Претседателите на Русија и Виетнам, Владимир Путин и То Лам, денеска, во Ханој, усвоија изјава за натамошно продлабочување на сеопфатното...