Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Премиерот Димитар Ковачевски ги осуди немирите на северот на Косово коментирајќи дека ваквите акти на насилство никому не му се...

Македонија5 часа

Петровска за Косово: Време е политичките лидери да носат мудри одлуки, ја следиме состојбата, граѓаните се безбедни

Министерката Славјанка Петровска денеска на прес-конференцијата со норвешкиот министер за одбрана, Бјорн Арилд Грам, на новинарско прашање зборуваше и за...

Економија6 часа

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Црна хроника6 часа

Маж почина кога со мотокултиваторот што го управувал излетал од патот

Вчера, во 12.40 часот, во ОВР Делчево било пријавено дека на патот Делчево – планина Голак, над манастирскиот комплекс „Балаклија“,...

Регион7 часа

Познат идентитетот на тројцата убиени Срби, но државата сè уште не соопштува официјални податоци

Познат е идентитетот на тројцата убиени Срби, кои настрадаа во нападот врз косовската полиција и убиството на косовски полицаец вчера...