Контакт

Актуелно

Забава46 минути

(Видео) Карлос Сантана колабираше на сцена, публиката во шок

Легендарниот гитарист Карлос Сантана (74) се онесвести и колабираше на настап во градот Кларксон, во американската држава Мичиген, а неговите...

Македонија1 час

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност. Во попладневните и во вечерните часови на повеќе...

Црна хроника11 час

Убиено 22-годишно момче во тепачка во Струмица

Вечерва во Струмица е убиено 22-годишно момче во тепачка меѓу две семејства во Туското маало. Во тепачката повреден е малолетник...

Македонија12 часа

Весна Петрушевска: Македонскиот јазик е нашата тврдина, со него ние војуваме

Прво, општествена одговорност е секој културен работник, актери, музичар да дојде и да говори дека имаме само еден јазик, а...

Македонија13 часа

Ребека: Ако стоиме вака, нема да им се стресат гаќите, да го блокираме системот

Пејачката Ребека Јанковска пред Собранието го преименува Макрон во Морон. Го праша Бујар Османи каде се родил, каде се лекува,...