Контакт

Актуелно

Црна хроника24 минути

Казни за 165 возачи во Скопје, 52 за брзо возење

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 165 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 52 санкции,...

Македонија28 минути

СДСМ: Арсовска само потврди, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своите јавни настапи посочи дека Христијан Мицкоски имал детали кои не би смеел...

Македонија41 минута

ВМРО-ДПМНЕ: МЗШВ не кажува дали има трајно уништени документи од архивата – дали прикриваат нечиј криминал

Министерството за земјоделство водостопанство и шумарство премолчи и пак не кажа колкав дел од архивата е достапен после наводниот хакерски...

Македонија2 часа

Наутро студено а преку денот сончево со температури до 26 степени

Денеска наутро времето ќе биде студено а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен...

Црна хроника13 часа

Четири малолетнички од Скопје нападнале малолетна девојка поради нарушени другарски односи

Синоќа во 23.50 часот во СВР Скопје, Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на ул.„Орце Николов“, во близина...