Контакт

Актуелно

Свет58 минути

Повеќе од 600 лица исчезнаа по лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Очајните жители на северот на Папуа Нова Гвинеја копаат по камења и кал за да ги извлечат телата откако се...

Македонија1 час

„Во сообраќајна несреќа при судир на камионите кои носат увозен јаглен на омилената фирма на белорускиот конзул загина човек“, вели Николоски

„Власта на СДС И ДУИ на заминување прави масовна пљачка на ЕЛЕМ И РЕК Битола! Целта е да се искраде...

Скопје3 часа

Без струја делови од општините Ѓорче Петров и Карпош

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, информира дека, поради технички зафати во...

Македонија3 часа

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне,...

Свет14 часа

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото во Тексас и Оклахома

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото што ги погоди американските сојузни држави Тексас и Оклахома....