Контакт

Актуелно

Црна хроника4 часа

Прегазена велешанка, со тешки повреди пренесена во болница

Вчера околу 17.05 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата „Димитар Влахов“ во Велес, патничко возило „фолксваген кеди“...

Свет5 часа

(Видео) Ирскиот министер: Палестинскиот и израелскиот народ имаат еднакво право на безбедност

„Денеска, ја изразуваме нашата недвосмислена поддршка за еднакво право на безбедност, достоинство и самоопределување на палестинскиот и израелскиот народ“, објави...

Свет5 часа

Шпанскиот премиер: Ова признавање не е против Израел, тоа не е во корист на Хамас

Шпанскиот премиер Педро Санчез изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху сè уште бомбардира болници и училишта и ги казнува жените...

Свет6 часа

Руски беспилотни летала гаѓаа украинска енергетска инфраструктура, делови од земјата без електрична енергија

Руски беспилотни летала погодија електрани рано утринава, прекинувајќи ја струјата во некои делови од областа Суми во северна Украина, соопштија...

Свет7 часа

Холандија повеќе нема да дозволува посвојување деца од странство

Холандија повеќе нема да им дозволува на своите граѓани да посвојуваат деца од странски земји, изјави холандскиот министер за заштита...