Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Чаирскиот градоначалник позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, преку социјалните мрежи соопшти дека е позитивен на Ковид-19. „По извршениот тест вчера, сакам...

Македонија1 час

Филипче: Имаме контрола и знаеме како да се справиме со новиот бран на новозаболени

Состојбата на здравствениот систем, капацитетите на згрижување, нискиот број заразени здравствени работници, познатите кластери и сите други индикатори укажуваат дека...

Црна хроника2 часа

Со пиштол застрелале куче скитник во Ново Лисиче

Три непознати лица синоќа со пиштол застрелале куче скитник. Според информациите на МВР, вчера околу 23 часот во полиција било...

Македонија2 часа

Пауновски: Поднесени се 26 кривични пријави против угостители

Директорот на пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски, рече дека од четвртокот до сега издале 856 опомени за угостителите кои не ги...

Македонија3 часа

Мицкоски: Со десетици починати и стотици инфицирани, не ми е пријатно да зборувам за избори

Од петокот воопшто нема канал за комуникација на којшто се соопштуваат позициите за изборите, бидејќи ситуацијата е алармантна, оттогаш наваму...