Контакт

Актуелно

Свет51 минута

(Видео) Се урна зграда во Мумбај, над 40 затрупани

Десетици луѓе останаа затрупани по уривање четирикатница во индискиот град Мумбај. Станбената зграда во густо населеното подрачје се урнала затрупувајќи...

Свет1 час

Армијата ги предупреди трагачите по вонземјани да не ни помислуваат на јуриш на Областа 51

Американското воено воздухопловство издаде сериозно предупредување до вжештените трагачи по вонземјани да не се обидуваат да го спроведат планот најавен...

Регион2 часа

Уапсен маж осомничен за убиство на американската научничка

На Крит уапсен е маж осомничен за убиство на Сузан Итон (59), научник на молекуларна биологија, која работела на познатиот...

Црна хроника2 часа

Приведено 15-годишно момче кај кого е пронајдена марихуана

Полицијата привела 15-годишно момче од Гостивар кај кого е пронајдена марихуана. Како што соопшти МВР, околу 1.30 часот при претрес...

Свет2 часа

Демократите остро ги осудија расистичките изјави на Трамп

Демократите во американскиот Конгрес ги осудија изјавите на американскиот претседател Доналд Трамп упатени кон четири демократски конгресменки. Претседателката на Претставничкиот...