Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Костадинов: Ги поддржуваме истражните органи да продолжат со истрагата

Градењето  независен правосуден систем ги покажува вистинските резултати. Правната држава функционира, неселективно за сите, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов....

Македонија1 час

(Видео) Арсовски: Денеска заврши обвинителската и политичката кариера на Јанева

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот соработник...

Македонија2 часа

Од куќата каде што живее Јанева покрај мебел изнесена и една вреќа

Од куќата во која живее Катица Јанева, населбата Козле, одземени се неколку парчиња мебел, меѓу кои, гарнитура и мала маса....

Македонија2 часа

(Видео) Камион за заплена пристигна пред домот на Јанева

По половина час откако полицијата се врати да направи дополнителен претрес во домот на обвинителката Катица Јанева во Козле, пред...

Македонија4 часа

Русковска наложила од СЈО да ѝ се земе службениот компјутер на Јанева

Обвинителката Вилма Русковска денеска соопшти дека од специјалното јавно обвинителство попладнево ѝ е одземен службениот компјутер на уапсената шефица на...