Контакт

Актуелно

Македонија8 минути

За еден ден казнети 374 возачи во Скопје

Полицијата вчера казнила 374 возачи во Скопје од кои 92 за брзо возење. Министерството за внатрешни работи во текот на...

Македонија51 минута

Димитров во работна посета на Берлин

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Берлин....

Македонија1 час

Променливо облачно време со температура до 24 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува главно умерен, на места засилен ветер...

Македонија2 часа

Без струја делови на Карпош и Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека без електрична енергија ќе останат делови на Карпош и Сопиште. Од 9 до 14 часот...

Црна хроника12 часа

Откриени насади со марихуана, приведени татко и син од Кавадарци

Полицијата откри насади со марихуана кај местото Јаворица, а притворени се татко и син кои се осомничени дека ги насадиле...