Контакт

Актуелно

Македонија12 минути

(Видео) Миланов: Нема докази за организацијата на „крвавиот четврток“

Адвокатите на обвинетите за организација на крвавите настани од 27 април 2017, велат дека обвинението против Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески,...

Свет19 минути

Уапсени тинејџери кои планирале вооружен напад врз училиште во Русија

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапсила двајца 14-годишни тинејџери кои планирале вооружен напад врз училиште во Саратов, изјави за ТАСС...

Македонија40 минути

Моравшчик: ЕУ има интерес за проширување, но не како порано

Директорот на програмата за ЕУ при универзитетот Принстон, Ендру Моравшчик, изјави денеска дека Европската Унија има интерес за проширување, но...

Црна хроника42 минути

Скопски дилер криел марихуана во куќата на неговиот дедо во Чаир

Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против 25-годишен скопјанец кој марихуана спакувана во зипер-ќесички криел во куќата на неговиот дедо...

Македонија1 час

(Видео) Русковска: Обвинетите за 27 април со нешто треба да докажат дека се жртви на политички прогон

Тоа што обвинетите изјавија дека се жртви на политички прогон е нивно мислење и се надевам дека тоа нивно мислење...